KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13016013
nr 1301 6013
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, "Mexiko". Signerad. Motivet: 9,5x18 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 januari 2020
kl 19:47:13
18/1 22:25:31
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman